Як привчити кішку від сухого корму

У вас вдома живе милий і лагідний пухнастик, який не перестає радувати своїми проказами? Тоді ви точно знаєте, як визначити, чи він здоровий. Якщо кіт сповнений сил і енергії, в міру активний, його шерсть гладка і шовковиста, швидше за все, проблем зі здоров'ям немає. В іншому випадку краще звернутися за консультацією до професійного ветеринара. Він поставить діагноз та призначить курс лікування. При цьому режим та раціон харчування дійсно мають значення.

Існують такі види кормів для пухнастих улюбленців:

Кожен вид кормів має свої переваги та недоліки. Наприклад, натуральна їжа корисніша, але доведеться витратити час на її приготування та балансування раціону. Сухі корми різної цінової категорії, а отже, і різної якості. Вони довго зберігаються і не зіпсуються в мисці вашого улюбленця протягом літнього дня, але визначити склад корисних мікроелементів і сої самостійно не вийде. Таким чином, ви не знаєте, наскільки вони корисні для вашого улюбленця. І ще, не всі точно знають, як відучити кішку від сухого корму, і не всі можуть це зробити. Консерви та вологі корми – це золота середина між натуральним та сухим кормом. Герметична упаковка забезпечує збереження їжі, чітко встановлена норма дозволить не залишити голодною кішку будь-якого віку. Але тільки не забудьте вивчити склад консервів, перевірте дату їх виготовлення та купуйте лише у перевірених супермаркетах чи спеціалізованих інтернет магазинах, наприклад, myzoomag.com.ua .

Усі корми можна розділити на три класи:

Як відучити кішку від котячого корму сухого чи пакетованого

Насамперед, запасіться терпінням, тому що це процес нелегкий і нешвидкий.

Перший спосіб: запропонуйте вашому вихованцю дві миски з їжею. В одній мисці сухий корм, а в іншій – натуральний. Поступово зменшуйте дозу сухого корму, і кішка змушена буде їсти його альтернативу – натуральну їжу. Але тільки будьте готові до її наполегливих вимог, вона просто не відмовиться від звичного раціону.

Другий спосіб: підіть на маленьку хитрість. Додайте в сухий корм невелику кількість відвареного м'яса чи риби. Протягом двох тижнів поступово зменшуйте частку сухого та збільшуйте частку натурального корму. Повільно але вірно. Тепер ви знаєте, як відучити кішку від корму, який може зашкодити здоров'ю улюбленого вихованця. Чи дієте!

  1. М'ясо, риба, молочні продукти.
  2. Консерви
  3. Вологі: пакетовані кубики у спеціальному соусі.
  4. Сухі.
    • Корми економ-класу. Це найдешевший клас котячих кормів, але й енергетична цінність, і поєднання вітамінів, мінералів, жирів, білків та вуглеводів залишає бажати кращого. Тому корм даного класу здатний лише вгамувати голод, а, отже, не варто тривалий час годувати свого вихованця цим кормом.
    • Корми середнього класу. Більш дорогі, до їх складу практично не входить соя, тому для повного насичення коту потрібно менше їхньої кількості.
    • Корм преміум класу. Найдорожчі корми та найякісніші, тому вибираючи сухі корми, віддайте перевагу саме цьому класу.

Читайте також:

Чим не можна годувати кішок

Котячий сухий корм: нюанси зберігання

Зайва вага у кішки: як бути?