Як привчити кішку лазити на стіл

Всі любителі кішок точно знають, що ці чарівні та енергійні створення одні з найцікавіших у світі тварин, а крім того, вони часто піднімаються на будь-які височини, відчуваючи себе там у повній безпеці. Чи варто дозволяти улюбленим вихованцям лазити скрізь, де їм тільки заманеться, чи потрібно постаратися обмежити їхні маршрути?

Чи знаєте ви, що існує стара прикмета: побачити кішку на столі – до швидкої хвороби. Практично кожна народна прикмета має вагоме обґрунтування і не має сенсу. Коти у власному будинку часто гуляють вулицями і ловлять мишей, тому, розгулюючи по столу, вони, безсумнівно, розносять шкідливі бактерії, які можуть провокувати різні хвороби. Ви скажіть, що домашня міська кішка більш охайна: вона не ловить мишей (основних переносників найнебезпечніших мікроорганізмів) і не гуляє вулицею. І матимете рацію, але домашній улюбленець не зможе помити лапи після відвідування туалетного лотка, тому небезпека захворіти залишається.

Прогулянки кухонним столом небезпечні і для самої тварини. Кашка може поранитися ножем, обпектися гарячим чаєм, кавою або супом, а також з'їсти небезпечну для здоров'я їжу. Тому відповідь на запитання, чи дозволяти кішці стрибати на стіл, цілком очевидна. Ні! Тоді виникає інше питання: як привчити кішку лазити по столах?

Вибирайте будь-який спосіб

  1. Жорсткі заходи та однозначне табу. Спробувати, звичайно, варто, але пам'ятайте, що кішка - це не собака, тому жорстка дресура не завжди доречна. Перший спосіб дуже простий: застали кішку на місці злочину - голосно стукніть у долоні або по столу і скажіть впевнено "НЕ МОЖНА" або "НІ". Це, безперечно, відлякає кішку, але лише на якийсь час. Шахрайство знайде момент, коли вас не буде поряд, і сміливо повторить невдалу спробу. Аж надто солодкий для неї заборонений плід. Як привчити кішку лазити на стіл, якщо цікавість і впертість беруть свою?
  2. Забрати все зайве. Молода, здорова кішечка не тільки цікава, а й дуже грайлива. Вона завжди і всюди шукає незнайомі предмети, які підходять для гри. Ось чому стіл, де постійно з'являється щось нове, а тому цікаве, притягує її наче магніт. Якщо ви не хочете, щоб кішка підіймалася на робоче місце, ховайте свої ручки, олівці та папір. Так, порядок на кухні також украй необхідний. Не залишайте у вільному доступі посуд із залишками їжі, щоб не приваблювати домашнього улюбленця.
  3. Невелика хитрість. Все ще не знаєте, як привчити кішку лазити по столу? Тоді спробуйте маленькі хитрощі:
    • Поставте на кухонну поверхню лист, наповнений водою, коти її не люблять, а тому двічі стрибати на поверхню з водою точно не стануть.
    • Прикріпіть на стіл за допомогою фольгу. Вашому домашньому вихованцю точно не сподобається її шарудіння під лапками, а тому він швидко зістрибне.
  4. Спробували всі, але як привчити кішку ходити по столу, не знаєте? Зайдіть на сайт спеціалізованого інтернет магазину myzoomag.com.ua та вибирайте засіб, що відлякує котів. Обробіть краї робочого столу – має допомогти.

Читайте також:

Яким кормом краще годувати кішок

Рейтинг сухих кормів для котів

Улюблені котячі місця