Улюблені котячі місця

Бажання та потреба стрибати, дертися і точити кігті у кішок закладено на генетичному рівні. Сімейство котячих – вроджені мисливці, і завжди готові перебувати у русі. Однак, їм подобається і відпочивати, віддаючи перевагу затишним місцям з хорошим оглядом. Як правило, місце для відпочинку кішки має бути на висоті, або, принаймні, нічим не затулятися.

Ідеальним варіантом облаштування місця відпочинку кішки стануть різноманітні будиночки та лежанки , які встановлені окремо, забезпечують безперешкодний огляд та оснащені додатковими пристроями – кігтеточками , стовпчиками для лазіння, тунелями та гамаками . Вони можуть мати одну або відразу кілька платформ, розташованих на різній висоті. Часто як додаткові елементи для цікавого дозвілля кішки ці будиночки постачають товстими мотузками або перекладинами для лазіння.

Якщо ваш улюбленець любить полежати на підвіконні або погріти свої боки на батареї, існують спеціальні платформи з м'якою лежанкою, які ви легко закріпите в потрібному місці. Непогано облаштувати місце для кішки на високому балконі з видом на вулицю, що розкривається, але в цьому випадку неодмінно потрібно подбати про безпеку вихованця, встановивши спеціальні сітки, що запобігають випадковому падінню.

Дуже часто кішки вибирають як оглядові майданчики зовсім не підходящі для цього предмети меблів – шафи, кухонні столи або холодильники. У цьому випадку можна запросто відучити тварину від присутності у небажаному місці. Застосування спеціального розпилювача повітря або води, забезпеченого датчиком руху, швидко перевиховає навіть саму неслухняну кішку.

Читайте також:

Як мити кішку

Як потрібно доглядати за кішкою

У що пограти з котом, іграшки, ідеї для ігор