Як привчити кішку драти шпалери та меблі

Ви ставитеся до тих щасливців, у будинку яких з'явилося маленьке, пухнасте, гіперактивне створення? Воно не тільки зустрічає вас роботи або мило мурчить, лежачи на дивані, а й точить про нього свої кігтики, не залишаючи поза увагою навіть шпалери. Що ж робити, як відучити кішку драти шпалери та меблі? У будь-якого кошеня є ці гострі як бритва пазурі, тому природою передбачена необхідність їх заточування, що тварина робить. Ось тільки місця, як правило, вибирають не ті.

Способи, які допоможуть відучити кішку від шкідливих звичок:

  • Покарання.
  • Піти на хитрощі.

Розглянемо детально кожен із новачків далі у статті.

Перший спосіб: покарати

Перше, що спадає на думку, - жорстке табу і покарання. В принципі, прогнати кішку з місця злочину досить легко, але це тимчасова міра. Повірте, що це не працює. Варто голосно сказати: «НЕ МОЖНА» або «НІ» і тварина скривджено йде. Питання, як відучити кішку драти шпалери, залишиться невирішеним. Слід зазначити, що коти – не собаки, вони не визнають дресур, але привчити їх все-таки можна. Ці незалежні нахабі можуть легко привертати увагу і демонстративно прямо у вас на очах повільно, витягуючись, драти диван, не звертаючи особливої уваги на «ні» і «не можна».

Спосіб другий: піти на хитрість

Розглянемо ще один спосіб, як привчити кішку дряпати шпалери. Сьогодні у всіх спеціалізованих магазинах чи інтернет магазинах з'явилося багато спеціальних кігтеточок. Заходьте на сайт myzoomag.com.ua та вибирайте те, що підійде саме вашому вихованцю. Бажано встановити нову кігтеточку біля дивана або улюбленої стінки котика. Але тільки пам'ятайте, ці милі пухнастики не люблять, щоб їх дресирували, тому доведеться піти на маленьку хитрість. У жодному разі не змушуйте кішку точити пазурі саме в цьому спеціально відведеному місці. Пам'ятайте: ці затяті часто роблять на зло. Не варто також ловити свого улюбленця біля дивана і швиденько нести його до кігті, не спрацює з тієї ж причини. Поки що просто відженіть від дивана і чекайте. Наберіться терпіння, план «як відучити кішку драти меблі» вже працює. Кішки дуже цікаві істоти та нова «частина інтер'єру» її вже точно зацікавила, до того ж кігтеточка просякнута спеціальним засобом, який привабить тварина.

Мине кілька днів, кішка звикне і навіть обживе новинку, і, безперечно, спробує її на кігтик. Якщо ви помітили, не варто бурхливо радіти та хвалити шахрай. Просто вдайте, що нічого нового ви не побачили, пройдіть повз, начебто нічого не сталося. Повірте, це ігнорування факту спрацює краще ніж похвала. Згодом точити кігтики саме про кігтеточку стане нормою.

Тепер ви знаєте, як привчити кішку драти диван або шпалери. Наберіться терпіння та спробуйте хитрий спосіб на практиці. І ще для більш сильного ефекту придбайте в тому ж інтернет магазині спеціальний спрей для відлякування котів і обробіть їм кути на стінах. Успіху!

Читайте також:

У що пограти з котом, іграшки, ідеї для ігор

Що подарувати коту на День народження

Як привчити кішку лазити на стіл